» » Елена - Ден И Ноќ

Елена - Ден И Ноќ mp3 download

Елена - Ден И Ноќ mp3 download Performer: Елена
Album: Ден И Ноќ
Released: 2003
Style: Europop
Size MP3: 1345 mb.
Size FLAC: 1247 mb.
Rating: 4.1/5
Votes: 132
Other Formats: DMF MMF MP3 MIDI XM AU AUDЕлена ‎– Ден И Ноќ. Label: M2 (3) ‎– 02/03.

Пожелания и картички-рожден ден и други. Картички за рожден ден и имен ден. Album. Pages liked by this Page. Amor y orquídeas arte y diversión. English (UK) · Русский · Українська · Suomi · Español.

Клуб Ресторанот Ден и Ноќ е реномиран ресторан од висока класа раги пријатели, ајде уште еднаш да ја покажеме хуманоста на дело! Дарко Анески, роден 1982 година, по тешката сообраќајна несреќа во 2009 година, подолго време бил во коматозна состојба и лекуван на клиниката Карил, со дојагноза лезија на брахијалниот плексус. Низ годините состојбата се подобрува, но останува проблем со раката која треба да се оперира. Сепак, има решение-операција во Истанбул, Турција, која чини 35000 евра, а која Фондот за Здравство не ја покрива.

1. Už v tom zase, holka, lítám.

This album has an average beat per minute of BPM (slowest/fastest tempos:, BPM). See its BPM profile at the bottom of the page. Tracklist Noc a den. 1. Kouřové signály. Album starts at BPM, ends at BPM (+0), with tempos within the -BPM range. Try refreshing the page if dots are missing). Recent albums by Otcovy děti.

Tracklist Hide Credits

1 Тело И Душа
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Александар Ристовски-Принц*Music By – Дарко Димитров*
3:30
2 Рај И Пекол
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Александар Ристовски-Принц*Music By – Дарко Димитров*
3:46
3 Ден И Ноќ
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Александар Ристовски-Принц*Music By – Дарко Димитров*
3:22
4 Во Твојот Свет
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Александар Ристовски-Принц*Music By – Дарко Димитров*
3:32
5 Твоја Единствена
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Елена Ристеска*Music By – Дарко Димитров*
3:12
6 Не Сакам Да Кријам
Arranged By – Роберт Билбилов*Lyrics By – Раде Врчаковиски - Врчак*Music By – Роберт Билбилов*
4:00
7 Ме Немаш Мене
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Александар Ристовски-Принц*Music By – Дарко Димитров*
3:27
8 Прости Ми За Се
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Огнен Неделковски*Music By – Дарко Димитров*
4:00
9 Она Другото
Arranged By – Дарко Димитров*Lyrics By – Александар Ристовски-Принц*Music By – Дарко Димитров*
4:23

Companies, etc.

 • Recorded At – Studio Dimitrovi
 • Phonographic Copyright (p) – M2
 • Copyright (c) – M2
 • Pressed By – Sony DADC Austria

Credits

 • Backing Vocals – Аднан Куртов* (tracks: 3, 4, 7), Дарко Димитров* (tracks: 2, 4, 6), Елена Ристеска* (tracks: 1, 5), Нора* (tracks: 1, 3, 7, 8, 9)
 • Executive-Producer – Иво Јанкоски*
 • Other [Make Up] – Студио Сергеј*
 • Other [Styling] – Студио Сергеј*
 • Photography By – Боро Рудиќ*, Дејан Милиќевиќ*
 • Producer – Дарко Димитров*

Barcode and Other Identifiers

 • Matrix / Runout: A0100470043-0101 13 A0
 • Mould SID Code: IFPI 942S
 • Mastering SID Code: IFPI L553